Веб-разработчик


Веб-разработчик — это программист, который разрабатывает приложения для всемирной паутины с использованием модели клиент-сервер. Приложения обычно используют HTML, CSS и JavaScript в клиенте, PHP, ASP.NET, Python, Node.js, Go или Java на сервере и http для связи между клиентом и сервером.

Історія спеціальності

Перший програмований обчислювальний пристрій, "Аналітичну машину", розробив Чарльз Беббідж (але не зміг її побудувати). 19 липня 1843 графиня Ада Августа Лавлейс, донька великого англійського поета Джорджа Байрона, як прийнято вважати, написала першу в історії людства програму для Аналітичної машини.


У своїй першій та єдиній науковій роботі Ада Лавлейс розглянула велику кількість питань. Ряд висловлених нею загальних положень (принцип економії робочих осередків пам'яті, зв'язок рекурентних формул із циклічними процесами обчислень) зберегли своє важливе значення й у сучасного програмування. У матеріалах Беббіджа та коментарях Лавлейс намічені багате поняття, що стали вживатися лише у 1950-х роках.



Аду Августу, графиню Лавлейс, прийнято вважати почесним першим програмістом (хоча, звичайно, написання однієї програми за сучасними мірками не може вважатися родом занять чи професійною діяльністю). Історія зберегла її ім'я у назваханії універсальної мови програмування «Пекла». Перший програмований комп'ютер (1941 рік), перші програми для нього, а також (з певними застереженнями) першу мову програмування високого рівня Планкалкюль створив німецький інженер Конрад Цузе. Імена людей, які вперше почали професійно виконувати роботу власне з програмування, історія не зберегла, оскільки спочатку програмування розглядалося як другорядна налагоджувальна операція.

Керування у веб-розробці

В області веб-розробки існує три напрямки

  • Front-end developer. Такий співробітник концентрується на візуальній частині проекту, що включає зовнішній вигляд ресурсу, його інтерфейс, всілякі додатки. Він робить максимально комфортним користування кожною сторінкою сайту, тобто орієнтується на клієнтську сторону ресурсу. Його основні інструменти - CSS, HTML, JavaScript. Цей перелік доповнюється ще цілим переліком програм, призначених для покращення роботи сайту: Bootstrap, jQuery, AngularJS, LESS, Sass/SCSS та ін.
  • Back-end developer. Цей спеціаліст займається серверними технологіями. Він отримує запит від фронт-енду, обробляє його і передає назад у доступній для клієнта формі. Те, що відбувається на стороні сервера, користувачеві недоступне, він бачить лише кінцевий результат і не може втрутитися ззовні в роботу програми. Розробник з бек-енду використовує наступний інструментарій: різні мови програмування (PHP, Perl, Java, Python, Ruby), фреймворки (Kohana, Codeigniter, Yii), а також MySQL для збереження даних.
  • Full-stack developer.–це розробник, який повинен розбиратися у всьому стеку технологій і компонентів, що використовуються в проекті, як у частині фронтенду, так і бекенда.

Навички та Вміння Frontend-розробника

SOFT SKILLS

  • Розуміння цінності клієнта
  • Навички комунікації
  • Командна робота
  • Навички призентації
  • Емоцеональний інтелект

HARD SKILLS

  • Вміння аналізувати поставлені завдання та розставляти пріоритети
  • Бути відповідальним і суворо дотримуватися поставлених дедлайнів
  • Увага до дрібниць та скрупульозність у виконанні завдань
  • Вміння працювати в команді, бути комунікабельним та товариським
  • Результатоорієнтованість

Популярні мови та технології для frontend розробки

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

HTML- стандартизована мова розмітки документів для перегляду веб-сторінок у браузері


CSS - формальна мова опису зовнішнього вигляду документа, написаного за допомогою мови розмітки. Також може застосовуватися до будь-яких XML-документів, наприклад, SVG або XUL


React- JavaScript-бібліотека з відкритим вихідним кодом для розробки інтерфейсів користувача. React розробляється та підтримується Facebook, Instagram та спільнотою окремих розробників та корпорацій. React може використовуватися для розробки односторінкових та мобільних додатків.


JavaScript(JS)- мультипарадигменна мова програмування. Підтримує об'єктно-орієнтований, імперативний та функціональний стилі. Є реалізацією специфікації ECMAScript. JavaScript зазвичай використовується як вбудована мова для програмного доступу до об'єктів програм


PHP- скриптова мова загального призначення, що інтенсивно використовується для розробки веб-додатків. В даний час підтримується переважною більшістю хостинг-провайдерів і є одним з лідерів серед мов, що застосовуються для створення динамічних веб-сайтів


Плюси та мінуси професії

Плюсы
  • Гарна зарплата;
  • затребуваність на ринку праці;
  • не завжди потрібен диплом;
  • можливість суміщення з навчанням;
  • можливість стати фахівцем у молодому віці;
Минусы
  • Погіршення постави, біль у спині;
  • Завжди вивчати нове;
  • Великі обсяги роботи;
  • Ненормативний день роботи;
  • Англійську мову доводиться вивчати

Скільки заробляють веб-розробники

В середньому "Web-програміст" в Україні заробляє 22500 грн. Це медіана заробітних плат за даними зі 108 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Web-програміст» та за запитами-синонімами «Web developer», «Веб-програміст», «Web programmer» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану

Рівні спеціалістів

Junior- це новачок, який не розуміє мети проекту і може працювати над завданнями лише під чиїмось керівництвом.


Middle- це junior, що набрався досвіду.


Senior- це керівник команди, який може розкидати частину повноважень та повністю бачить архітектуру системи.

Напрямки Junior Middle Senior
Fullstack 20 43 46
Backend 17 40 55
Frontend 17 40 55

Перспективи префесії

Web-програміст розробляє веб-додатки (будь-які сайти, в яких є елементи інтерактиву), тобто фактично більшу частину інтернет-ресурсів: пошукові системи, інтернет-магазини, соцмережі, відеохостинги, сервіси замовлення та бронювання, онлайн-калькулятори тощо. Професія підходить тим, хто любить математику. До речі, 2021 року центр профорієнтації ПрофГід розробив точний тест на профорієнтацію. Він сам розповість вам, які професії вам підходять, дасть висновок про ваш тип особистості та інтелект.


Термін «web-програміст» дуже широкий, оскільки web-сфера різноманітна, ділиться на профілі, якими працюють вузькі фахівці.